Najlepszy abonament rodzinny – gdzie?

abonament rodzinny

Dlaczego coraz więcej mówi się o abonamentach rodzinnych? Bo są opłacalne. Opłacają się operatorom, którzy od razu zgarniają kilku klientów i opłacają się nam, klientom bo mamy taniej. Ale jaki jest najlepszy abonament rodzinny? Gdzie dostaniemy taki abonament na najkorzystniejszych warunkach? Zobaczmy. Nasz artykuł oparliśmy o infromacje ze strony Mobilny Ranking

Najlepszy abonament rodzinny – wielka czwórka

W zasadzie każdy spośród czterech wiodących operatorów ma do zaproponowania jakiś abonament rodzinny. Przyjrzymy się więc ich ofertom i zobaczymy na ile są opłacalne.

Abonament rodzinny w Play

Zaczynamy od oferty Play. Niedawno fioletowy operator promował swoją najnowszą ofertę POKOLENIA. Jest ona skierowana do naprawdę dużych grup. Trzeba zebrać od 5 do 10 osób, żeby skorzystać z takiej oferty.

W jej ramach można wybrać 3 abonamenty. My skupimy się na tym środkowym, który naszym zdaniem jest optymalny. Jest to Plan M, a w nim:

 • nielimitowane połączenia,
 • nielimitowane SMS-y, MMS-y,
 • po 10 GB internetu,
 • Tidal za darmo na 12 miesięcy,
 • HBO i HBO GO za darmo na 3 miesiące,
 • Show MAX za darmo na 3 miesiące.

Za jedną osobę zapłacimy 30 zł. Oznacza to, że miesięcznie za 5 osób będziemy wydawać 150 zł. Oczywiście umowa musi być zawarta na 24 miesiące, a cena obejmuje rabat za e-fakturę i zgody marketingowe.

A co ma do zaoferowania Orange?

Abonament rodzinny w Orange

W Orange wybraliśmy Plan Optymalny za 49,99 zł. Ten plan zawiera:

 • nielimitowane połączenia,
 • nielimitowane SMS-y, MMS-y,
 • po 10 GB internetu.

Ilekolwiek kart SIM weźmiemy, zasada jest jedna. Za pierwszą płacimy pełną kwotę, czyli 49,99 zł, a za każdą następną płacimy o 20 zł mniej. Czyli za 2 osoby zapłacimy miesięcznie 79,98 zł. Za 5 osób będziemy płacić 169,95 zł. To drożej niż w Play. A jaką ofertę ma T-Mobile?

Abonament rodzinny w T-Mobile

W T-Mobile w abonamencie rodzinnym przy 3 lub więcej osobach będziemy płacić po 35 zł za osobę miesięcznie. Oznacza to, że za 3 osoby zapłacimy 105 zł, a za 5 osób 175 zł miesięcznie. To znowu drożej niż u konkurencji, a abonament obejmuje te same usługi, co w Orange.

Abonament rodzinny w Plusie

W Plusie wybraliśmy abonament bazowy za 50 zł. W tej cenie Plus daje:

 • nielimitowane połączenia,
 • nielimitowane SMS-y, MMS-y,
 • po 12 GB.

Jeśli chodzi o abonament rodzinny, działa on na prostej zasadzie: za pierwszą kartę SIM płacimy pełną kwotę, za każdą następną połowę ceny. Oznacza to, że przy naszym abonamencie za pierwszą osobę płaci się 50 zł, a za każdą następną 15 zł. Możemy w ten sposób wziąć maksymalnie 4 karty SIM i zapłacimy za nie w sumie 125 zł.

Abonament rodzinny – podsumowanie

Analiza abonamentów rodzinnych pokazuje, że oferta ofercie nie równa. Zwykle im więcej numerów weźmiemy, tym więcej oszczędzimy. Trzeba jednak pamiętać, że nie tylko wielka czwórka oferuje rabat za zakup kilku abonamentów. Zniżki można dostać także u niektórych operatorów wirtualnych. A u większości dostępny jest abonament Duet, który też jest bardzo opłacalny. Dlatego dobrze jest najpierw spojrzeć na porównanie abonamentów, a potem decydować 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *