Najtańszy abonament w Orange, Play, Plus i T-Mobile

najtańszy abonament

Ile płacisz za swój abonament telefoniczny? 40 zł? 50 zł? a może 70 zł? Wybrałeś abonament z telefonem czy bez? Mam nadzieję, że bez. Nie jest już żadną tajemnicą, że telefon z abonamentem prawie zawsze wychodzi drożej niż oddzielnie. A dziś chcę poruszyć wątek cen właśnie. Tym razem chcę Wam przedstawić – zgodnie z tytułem – najtańszy abonament u każdego przedstawiciela wielkiej czwórki. Na koniec sami ocenicie, czy Wasze miesięczne opłaty są wysokie czynie. Ale! Dopiero na sam koniec 😉 To zaczynamy!

Najtańszy abonament w Orange

Najpierw przyjrzyjmy się najtańszej ofercie pomarańczowego operatora. Na marginesie zaznaczam, że Orange zmieniał ją niedawno. Jest teraz drożej, za to więcej internetu. Najtańsza propozycja Orange to teraz: Plan Mobilny 35. Co obejmuje?

 • Rozmowy bez limitu,
 • SMS/ MMS – 0,20 zł
 • pakiet 3 GB
 • Music Pass 3 mies. za 0 zł

Za powyższe usługi płacimy 35 zł miesięcznie. Niestety, żeby nie płacić dodatkowo za SMS-y i MMS-y trzeba wybrać droższy Plan Mobilny, np. taki za 45 zł. Tak, czy inaczej umowę podpisujemy na 24 miesiące, a jednorazowa opłata aktywacyjna wyniesie nas 50 zł. A co daje  Play?

Najtańszy abonament w Play

U fioletowego operatora najtańszy abonament To Plan S. Co otrzymamy w ramach tego abonamentu?

 • Rozmowy bez limitu,
 • SMS/ MMS – 0,19 zł
 • pakiet 7 GB

Miesięczne opłaty za tę ofertę to podobnie jak w Orange 35 zł. Cena jest więc taka sama, ale zawartość już nieco inna. W Play mamy ponad dwukrotnie więcej internetu. Nie ma za to żadnych dodatków, a za SMS-y i MMS-y też trzeba płacić. Dopiero kolejny abonament  – Plan M – daje SMS i MMS bez limitu. Niestety będzie to już miesięczny koszt 55 zł.

Najtańszy abonament w Plus

W Plusie najtańsza oferta to Abonament 30. Oto co w sobie mieści:

 • Rozmowy bez limitu,
 • SMS/ MMS bez limitu
 • pakiet 2 GB

Za powyższe płacimy miesięcznie 30 zł. Widać już, że oferta jest tańsza niż w Orange i Play. Do tego mamy w cenie nielimitowane SMS-y i MMS-y. Za to pakiet internetowy do wykorzystania jest tu mniejszy niż u poprzedników. Jeśli jednak nie korzysta się dużo z internetu, to będzie to najbardziej opłacalna oferta spośród dotychczas wspomnianych. Można by chyba rzec, że nie tylko najtańsza, ale i najbardziej kompletna. Ale sprawdźmy jeszcze co oferuje T-Mobile.

Najtańszy abonament w T-Mobile

W T-Mobile najtańszy abonament nazywa się T-Mobile -S i obejmuje:

 • Rozmowy bez limitu,
 • SMS/ MMS – bez limitu,
 • pakiet 5 GB.

Ta oferta to miesięczny koszt 40 zł. Trzeba przyznać, że najdrożej spośród całej czwórki. Mamy tu za to SMS-y i MMS-y bez limitu. W Play i Orange trzeba by za ten luksus zapłacić przynajmniej 45 lub 55 zł. W Plusie natomiast mamy je już za 30 zł. Jeśli chodzi o wielkość pakietu internetowego, jest tu większy niż w Orange, ale mniejszy niż w Play. Jest też większy niż w Plusie.

Widać wyraźnie, że niestety u wielkiej czwórki ceny idą w górę. Najtańszą ofertę ma Plus, a najdroższą T-Mobile. Jeśli zależy Ci na bezpłatnych SMS-ach i MMS-ach to wybór zawęża się do Plusa i T-Mobile. A jeśli ważniejszy jest dla Ciebie internet, to najlepiej wypada Play.

Teraz należałoby jeszcze wspomnieć, że za podobne abonamenty (albo nawet lepsze) u operatorów MVNO płaci się koło 20 zł…  Dlatego właśnie zawsze warto rozważyć zmianę operatora, kiedy chce się zmniejszyć miesięczne wydatki. To jak teraz oceniasz swoje wydatki na abonament telefoniczny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *